خبر وزیر دفاع ایتالیا از یوستن به ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز

به گزارش مالکوم، خبرنگاران : لورنزو گوئرینی وزیر دفاع ایتالیا در روزهای گذشته با حضور در مجلس این کشور گفت، ایتالیا میخواهد با یک یگان دریایی در ماموریت نظارت دریایی اروپا در تنگه هرمز شرکت کند.

خبر وزیر دفاع ایتالیا از یوستن به ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش به نقل از فارس، وزیر دفاع ایتالیا ازحضور یگان نیروی دریایی این کشور در تنگه هرمز جهت پیوستن به ائتلاف دریایی اروپا با ادعای یاری به تردد امن دریایی اطلاع داد.

در حالیکه رسانه های ایتالیایی چندی قبل به ماموریت دریایی ایتالیا در تنگه هرمز اشاره کره بودند، وزیر دفاع این کشو با تایید این خبر از حضور در آب های منطقه به بهانه تامین امنیت سخن گفت.

به نوشته وبگاه میدل ایست مانیتور لورنزو گوئرینی وزیر دفاع ایتالیا در روزهای گذشته با حضور در مجلس این کشور گفت، ایتالیا میخواهد با یک یگان دریایی در ماموریت نظارت دریایی اروپا در تنگه هرمز شرکت کند.

لورنزو گوئرینی به نمایندگان مجلس گفت ایتالیا در پی گفت وگوی بین کشورهای سواحل خلیج فارس برای ثبات بهتر در منطقه است. گوئرینی با اشاره به ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز (EMASOH) مدعی شد که این طرح برای محافظت از آزادی ناوبری در تنگه هرمز بوده است.

خبرگزاری آنسا چندی قبل گزارش کرد که کابینه ایتالیا در حضور یگان های هوایی و دریایی ایتالیا در تنگه هرمز را در راستای یاری به ائتلاف دریایی اروپا تصویب نموده است.

رسانه ها چندی قبل از پیوستن یک فروند ناو جنگی نیروی دریایی بلژیک به ائتلاف دریایی اروپا مستقر در خلیج فارس و تنگه هرمز اطلاع دادند. ناو لوپولد بلژیک در هفته های اخیر به ائتلاف دریایی اروپا مستقر در تنگه هرمز پیوست. در بیانیه نیروی دریایی بلژیک آمده است که این کشتی همراه با رزمناورهای فرانسوی نسبت به تردد امن کشتی های تجاری در تنگه هرمز اطمینان حاصل می نماید.

جمهوری اسلامی ایران با ابراز مخالفت خود با هرگونه حضور قوای بیگانه در منطقه، بارها تاکید نموده که امنیت منطقه تنها با همکاری کشورهای همسایه تامین می گردد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چندی قبل مخالفت ایران را با هرگونه حضور نظامی خارجی در منطقه خلیج فارس، از جمله نیروهای اروپایی، اعلام و تاکید نمود که امنیت این منطقه باید به وسیله کشورهای منطقه تامین گردد و حضور نیروهای خارجی نه تنها یاریی به برقراری امنیت نمی نماید، بلکه زمینه افزایش تنش ها را هم فراهم خواهد نمود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 مرداد 1400 بروزرسانی: 25 مرداد 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1681

به "خبر وزیر دفاع ایتالیا از یوستن به ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر وزیر دفاع ایتالیا از یوستن به ائتلاف دریایی اروپا در تنگه هرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید