دعوت از کرمان برای حضور در 2 نمایشگاه بین المللی چین

به گزارش مالکوم، خبرنگاران: نایب رئیس اتاق بازرگانی کرمان گفت: از تاجران و فعالان مالی استان کرمان برای حضور در دو نمایشگاه مهم کمینگ و شانگ های چین دعوت شده است.

دعوت از کرمان برای حضور در 2 نمایشگاه بین المللی چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران از کرمان، سید محمد ابراهیم علوی پیش از ظهر امروز در همایش عملی راهکارهای تجارت با چین که در اتاق بازرگانی کرمان در حال برگزاری است، اظهار کرد: زمینه ارتباطی خوبی بین دو کشور ایجاد و از کرمان دعوت شده تا در دو نمایشگاه بین المللی چین حضور یابد.

وی با اشاره به موجود بودن اطلاعات این دو نمایشگاه در سایت اتاق بازرگانی برای حضور بازرگانان، اضافه نمود: خوشبختانه ارتباط خوبی بین دو کشور برقرار شده و با همکاری خوب سفیر ایران در چین، چندی قبل هیئتی 40نفره از فعالان حوزه خرما کرمان به چین سفر کردند.

آشنایی شرق و شمال چین با خرمای ایران کم است

نایب رئیس اتاق بازرگانی کرمان توضیح داد: در غرب کشور چین که عمدتا مسلمان نشین بوده و با خرما آشنایی داشتند احتیاج به معرفی خرما نبود، اما آشنایی ساکنان شمال و شرق چین با خرمای ایران و انواع رطب وخرمای مضافتی کم بود.

علوی با تاکید بر اینکه در این محدوده از کشور چین، از عناب چینی به جای خرما یاد می کردند، گفت: با ارائه توضیحات تاجران خرمای ایران، انجام بازاریابی و برپایی نمایشگاه های حلال، خرما اکنون در چین شناخته شده است.

وی با اشاره به اینکه در سه سال گذشته به ویژه در حوزه برطرف محدودیت های بهداشتی خرما، اقدامات بسیار خوبی توسط وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفته، گفت: در حال حاضر فعالیت های موثری در حوزه صادرات خرما به چین انجام می گردد.

پسته کرمان غیرمستقیم وارد چین می گردد

نایب رئیس اتاق بازرگانی کرمان اظهارکرد: پسته کرمان عمدتا به وسیله سنگاپور و هنگ کنگ وارد چین می گردد که در ادامه ارتباطات باید این مسئله نیز مرتفع گردد.

علوی با اشاره به فعالیت های مختلف رایزن بازرگانی ایران در چین، اضافه نمود: حضور رایزن بازرگانی ایران در چین یاری زیادی به حل مسائل تجاری بین این دو کشور نموده است.

قابلیت های کرمان برای تجار چینی تشریح شده است

وی با اشاره به اینکه موضوع همایش امروز، توسعه معاملات بازرگانی استان کرمان با چین است، توضیح داد: در نشست هیئت 20نفره چینی که این هفته در اتاق ایران برگزار گردید، تجار چینی خواستار ارتباط موثر با تجار کرمانی شدند.

نایب رئیس اتاق بازرگانی کرمان اظهارکرد: هیئت تجاری چین به استان کرمان دعوت شده تا از نزدیک مزیت های استان را مورد بازدید قرار دهد.

سفیر چین از ظرفیت های صنعتی و گردشگری کرمان شگفت زده شد

علوی سفر هفته گذشته سفیر چین به کرمان و بازدید از مجموعه خودروسازی بم را فرصتی مناسب برای شناخت قابلیت های این استان دانست و گفت:چینی ها از وجود ظرفیت های بالای صنعتی و گردشگری در استان کرمان شگفت زده شده و اعلام کردند خواستار تعامل در زمینه های مختلف تجاری و گردشگری با کرمان هستند.

ب

منبع: تسنیم
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 401

به "دعوت از کرمان برای حضور در 2 نمایشگاه بین المللی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از کرمان برای حضور در 2 نمایشگاه بین المللی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید