راه اندازی سامانه فروش اینترنتی بلیت در میراث جهانی بیستون

به گزارش مالکوم، مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون از راه اندازی سامانه فروش اینترنتی بلیت برای نخستین بار در کشور و در جهت شیوع ویروس کرونا در این پایگاه خبر داد.

راه اندازی سامانه فروش اینترنتی بلیت در میراث جهانی بیستون

به گزارش مالکوم و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه صامت اجرایی روز دوشنبه 12 اسفند 98 با بیان اینکه بیستون از ارزشمندترین محوطه های باستانی در کشور و یکی از مقاصد مهم تاریخی در جهانست، گفت: هر ساله در آستانه عید نوروز تجمع ها و صف های طولانی برای تهیه بلیط در مبادی ورودی بیستون شکل می گیرد.

او افزود: همزمان با شیوع ویروس کرونا، تصمیم به راه اندازی سامانه فروش بلیت اینترنتی برای سهولت و تسهیل در تهیه بلیط گردشگران در میراث جهانی بیستون گرفتیم.

اجرایی در ادامه نحوه تهیه بلیط جهت بازدید از محوطه میراث جهانی بیستون را مشروط بر نصب اپلیکیشن تاپ بیان کرد و شرح داد: برای دسترسی آسان گردشگران، اینفوگرافیک تهیه بلیت و پرداخت مالی در این اپلیکیشن بارگذاری شده است.

مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون با بیان اینکه این طرح میراث جهانی بیستون به دستور معاونت وزارت میراث فرهنگی به کل کشور تعمیم پیدا کرده و قرار است پایگاهای جهانی این کار را انجام دهند، اظهار کرد: راه اندازی این سامانه در جهت مقابله با کرونا و هرگونه تجمع در ورودی محوطه تاریخی بوده است.

بیستون در استان کرمانشاه مجموعه ای است از آثار دوران پیش از تاریخ تا دوران اسلامی. آثاری همچون کتیبه جهانی داریوش بزرگ، مجسمه هرکول، بقایای سد و پل ساسانی، سراب بیستون، بناهای ایلخانی، بناهای صفوی، غارهای باستانی، نقش برجسته گودرز دوم و بلاش، کاروانسرای شاه عباسی و… که در کنار هم یکی از غنی ترین و معتبر ترین محوطه های تاریخی جهان را تشکیل داده اند.

منبع: میراث آریا
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 776

به "راه اندازی سامانه فروش اینترنتی بلیت در میراث جهانی بیستون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی سامانه فروش اینترنتی بلیت در میراث جهانی بیستون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید