طرح انتقال آب به جنوب استان اصفهان اجرا می گردد

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی گفت: رفع شدن مشکل آب جنوب استان اصفهان یک اتفاق بزرگ بود که رنگ عمل به خود می گیرد.

طرح انتقال آب به جنوب استان اصفهان اجرا می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، سمیه محمودی در شهرضابا اشاره به مشکل آب شرب شهرستان شهرضا گفت: رفع شدن مشکل آب جنوب استان اصفهان یک اتفاق بزرگ بود.

وی با بیان اینکه در سال 97 میزان برداشت آب تا افق جمعیتی 1425، 49.9 میلیون مترمکعب تعیین شد، اضافه کرد: برای انتقال آب باید به دنبال منابع پایدار باشیم تا دِبی آب یکسان باشد، مکان برداشت آب در 13 آبان 1398 تعیین شد و از خط لوله یزد و کرمان برداشت می گردد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از بخش خصوصی برای انتقال آب مشارکت دارد و این مهم ترین اتفاق برای شهرستان های شهرضا، سمیرم و دهاقان بود، گفت: مدیران استان تمام کوشش شان را برای 14 شهرستان استان می نمایند، در صورتی که استان اصفهان 24 شهرستان دارد و برای آب 14 شهرستان کل بودجه استان را می خواهند صرف انتقال آب نمایند.

وی اعلام کرد: اعتراض های بسیاری را به موضوع تامین آب شهرستان داشتیم، چون شهرضا جزو آن 14 شهرستانی نیست که بودجه تامین آب دارند.

محمودی با بیان اینکه در جلسات شورای برنامه ریزی استان به عنوان ناظر هستم، توضیح داد: شورای برنامه ریزی استان اصفهان باید مسائل کلان استان را مطرح کند، در جلسات سازمان برنامه و بودجه که پیگیری های حوزه انتخابیه را انجام می دهم می گویند فقط مصوبات سفر رئیس جمهور یا نوبخت را اجرایی می کنیم.

وی اضافه کرد: از استاندار سئوال کردیم چرا از رئیس جمهور دعوت نمی کنید که به استان اصفهان سفر نمایند تا مصوباتی داشته باشیم تا سهم استان اصفهان از بین نرود، اصفهان دومین استانی است که منابع را به خزانه وارد می نماید، استاندار گفت، ما هیچ طرح بزرگی در استان نداریم که رئیس جمهور بیاید آن را امضا کند، که از نظر ما قابل قبول نیست و باید برنامه ریزی گردد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: جای تأسف است که مسائل کلان استان در شورای برنامه ریزی مطرح نمی گردد و موضوعات پیش پا افتاده که می تواند در کارگروه های مربوطه عنوان گردد، در این شورا مطرح می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 27 دی 1398 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 600

به "طرح انتقال آب به جنوب استان اصفهان اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح انتقال آب به جنوب استان اصفهان اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید