قرارداد ویژه 5 میلیارد یورویی ایران به رُم، ایتالیا راه آهن سریع السیر قم-اراک را می سازد

به گزارش مالکوم، ایران و ایتالیا هفته آینده قراردادی 1.2 میلیارد یورویی برای احداث یک خط آهن قطارهای سریع السیر بین شهرهای اراک و قم امضا خواهند کرد.

قرارداد ویژه 5 میلیارد یورویی ایران به رُم، ایتالیا راه آهن سریع السیر قم-اراک را می سازد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ونیز همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

به گزارش مالکوم به نقل از پرس تی وی، رناتو مازونچینی، مدیرعامل شرکت راه آهن دولتی فرووی دلو استاتو (اف اس) ایتایا قرار است روز 11 جولای برای نهایی کردن قرارداد احداث این راه آهن 135 کیلومتری به تهران سفر کند.

این اولین پروژه ساخت راه آهن است که شرکت ایتالیایی اف اس در ایران بر عهده خواهد نمود. یک خط آهن 320 کیلومتری دیگر نیز بین تهران و همدان قرار است احداث گردد.

ارزش کل این قرارداد 5 میلیارد یورو است که شرکت فرووی موافقتنامه اولیه آن را در زمان سفر متئو رنزی، نخست وزیر ایتالیا به تهران در آوریل گذشته به امضا رسانده است.

شرکت اف اس قرار است به راه آهن جمهوری اسلامی ایران در زمینه خطوط ریلی سریع السیر و عادی یاری ارائه دهد که از جمله شامل یک برنامه کامل آموزش پرسنل است.

این شرکت ایتالیایی همچنین در برنامه ریزی و ساخت کوریدور ریلی سریع السیر میان شهرهای تهران، قم و اصفهان و برقی کردن جهت ریلی میان تهران و تبریل در جهت قفقاز و ترکیه حضور دارد.

ایران و ایتالیا قراردادهایی به ارزش میلیاردها دلار در بخش های انرژی، ریلی و دفاعی منعقد نموده اند. آژانس صادرات ایتالیا و بانک دولتی این کشور وعده داده میلیاردها یورو خط اعتباری و تضمین به ایران ارائه کند.

علاوه بر شرکت اف اس، شرکت های نفتی انی، توزیع برق و گاز انل، پیمانکار نفتی سایپم، شرکت فولاد دانیلی، شرکت زیرساختی کوندوته داکوا، شرکت ریلی و جاده ای گاویو و شرکت هواپیماسازی فینمکانیکای ایتالیا از شرکت هایی هستند که قصد انجام سرمایه گذاری های بزرگ در ایران را دارند.

241

منبع: تسنیم
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 702

به "قرارداد ویژه 5 میلیارد یورویی ایران به رُم، ایتالیا راه آهن سریع السیر قم-اراک را می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارداد ویژه 5 میلیارد یورویی ایران به رُم، ایتالیا راه آهن سریع السیر قم-اراک را می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید