مالزی، اتحادیه اروپا را تهدید کرد، مذاکرات تجاری را متوقف می کنیم

به گزارش مالکوم، به گزارش خبرنگاران به نقل از عرب نیوز، ماه سیو کانگ وزیر صنایع کشت و کالای مالزی گفت: اگر اتحادیه برنامه محدود کردن استفاده از روغن پالم را در سوخت زیستی در پیش گیرد، مالزی با قدرت و تدبیر پاسخ خواهد داد.

مالزی، اتحادیه اروپا را تهدید کرد، مذاکرات تجاری را متوقف می کنیم

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

وی اضافه کرد: مالزی به دنبال جنگ تجاری با اتحادیه اروپا نیست؛ اما اگر کسی چیزی را به ما تحمیل کند، با قدرت و تدبیر جواب خواهیم داد.

اواسط ژانویه امسال میلادی اتحادیه اروپا لایحه ای را برای اصلاح بازار برق خود و کاهش مصرف انرژی بمنظور دست پیدا کردن به اهداف جاه طلبانه تر اقلیمی تصویب کرد.

این لایحه شامل ممنوعیت استفاده از روغن پالم در سوخت وسایل موتوری از سال 2021 میلادی است.

در واکنش به تصویب این لایحه، وزیر صنایع کشت و کالای مالزی گفت: مالزی، دومین فراوری کننده بزرگ روغن پالم در دنیا این روغن را در هر چیزی از سوپ تا محصولات مرتبط با فراوری کفش استفاده می نماید و اگر اتحادیه اروپا این را به عنوان یک قانون تصویب کند، همکاری خود را با اروپا در راستای مذاکرات تجاری متوقف می کنیم.

سهم قابل توجهی از صادرات روغن پالم مالزی به اتحادیه اروپا برای فراوری سوخت زیستی و ماده خام انجام می گیرد که طرح این موضوع نگرانی فراوری کنندگان روغن پالم را در مالزی به همراه داشته است.

ماه سیو کانگ گفت: تا زمانیکه مسئله روغن پالم مالزی حل نشود، مذاکرات تجاری را با اتحادیه اروپا انجام نخواهیم داد و این برنامه اروپایی ها یک نوع تبعیض است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 389

به "مالزی، اتحادیه اروپا را تهدید کرد، مذاکرات تجاری را متوقف می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالزی، اتحادیه اروپا را تهدید کرد، مذاکرات تجاری را متوقف می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید