مصرف پهن باند اینترنت درقم 40 درصد افزایش یافت

به گزارش مالکوم، سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم، با بیان اینکه با تشدید محدودیت های کرونایی، مصرف پهن باند در قم 40 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، گفت: به دلیل ایجاد زیرساخت های مناسب ارتباطی در سطح استان هیچ نگرانی درمورد افزایش مصرف اینترنت درقم وجود ندارد.

مصرف پهن باند اینترنت درقم 40 درصد افزایش یافت

جواد غلام پور روز سه شنبه با تاکید برضرورت توسعه زیرساخت های ارتباطی و پایداری شبکه دیتا در سطح استان به ویژه درایام شیوع کرونا افزود: توسعه زیرساخت های ارتباطی دراستان موجب شده تا در شرایط بحرانی و افزایش استفاده از این شبکه ارتباطی، ارتباطات در قم در شرایط پایداری قرار داشته باشد.

وی ادامه داد: درحال حاضر ظرفیت پهن باند ورودی استان 220 گیگابیت بر ثانیه است و بطور میانگین مصرف استان 86 گیگابیت می باشد که مصرف استان دراوج مصرف درایام قرمز کرونایی تا رکورد 91 گیگابیت بر ثانیه افزایش داشته است.

غلامی گفت: شرکت ارتباطات زیر ساخت استان در موج اول شیوع کرونا در قم، با افزایش زیر ساخت های پهنای باند، خدمات دیتای استان را در اختیار مشترکین قرارداد و هم اکنون با ایجاد گشت های نظارت بر شبکه های زیرساختی استان، از هر گونه اختلال در شبکه جلوگیری می کنند.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم، زیرساخت های فناوری ارتباطات در این استان را مناسب دانست و شرح داد : با توجه به زیر ساخت های مناسب ارتباطی استان، آمادگی لازم برای مصرف بیشتر اینترنت نیز فراهم بوده و هیچگونه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

غلام پور با اشاره به شرایط پایداری ارتباطات در سطح روستاهای استان نیز گفت: با افزایش ایستگاه های تلفن همراه و نیز ارتقای تکنولوژی سایت های تلفن همراه، شاهد پایداری ارتباطات ثابت و همراه در سطح استان بوده ایم.

سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات قم درادامه شرح داد: اپراتورهای تلفن همراه، مخابرات منطقه و شرکت های FCP نیز آمادگی خود را برای ارایه باکیفیت خدمات پهنای باند به مشترکین اعلام کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه توسعه زیر ساخت های ارتباطی موجب کاهش شکاف دیجیتال در مناطق شهری و روستایی قم شده است گفت: اجرای طرح های توسعه ای فیبر نوری، ارتقای تکنولوژی و افزایش ایستگاه های سایت های تلفن همراه، راه اندازی سرویس اینترنت ثابت پرسرعت VDSL موجب شده تا زیرساخت های بسیار مناسب ارتباطی برای اجرای طرح های پیشگیرانه شیوع ویروس کرونا در قم فراهم باشد.

غلامی گفت: با زیرساخت های ایجاد شده در سطح استان قم، هم اکنون تمامی دوره ها و کلاس های آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی، انواع کسب و کارها و سایر خدمات در بستر فضای مجازی ارایه می شود.

شتاب توسعه فناوری اطلاعات در این استان موجب شده تا در آخرین رده بندی استان ها، قم پیروز به کسب عنوان ششم کشوری در شاخص توسعه فاوا و رتبه چهارم از نظر ضریب نفوذ پهن باند سیار شود. بر اساس شاخص توسعه فناوری ارتباطات و اطلاعات (IDI) در سال 98، استان قم در جایگاه ششم کشوری از نظر توسعه فاوا قرار گرفت.

شاخص توسعه فاوا بر مبنای درصد استفاده افراد از اینترنت، درصد مشترکان پهن باند ثابت ومشترکان فعال پهن باند سیار به دست می آید که بر اساس ارزیابی اعلام شده، این استان شرایط نسبتا مطلوبی در مقایسه با سایر استان ها قرار گرفته است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1284

به "مصرف پهن باند اینترنت درقم 40 درصد افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف پهن باند اینترنت درقم 40 درصد افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید