ممنوعیت سفر به ترکیه لغو شد

به گزارش مالکوم، ایرانی پذیرفت است که ممنوعیت سفر تورهای گردشگری به ترکیه با توجه به پذیرش تعهدات لازم از سوی دولت ترکیه را لغو کند.

ممنوعیت سفر به ترکیه لغو شد

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه درباره تفاهم های صورت گرفته در سفر روز آدینه محمد جواد ظریف به ترکیه گفت که سفر وزیر امور خارجه به این کشور که با استقبال گرم مقامات ترکیه همراه بود، سفری سازنده و در جهت منافع مردم دو کشور می دانم .

بهرام قاسمی در پاسخ به سؤال تعدادی از خبرنگاران اضافه کرد:

در این سفر مذاکرات طولانی و مفصلی در خصوص مسایل سیاسی دوجانبه، موضوعات منطقه ای و بین المللی و سایر مسائل موردعلاقه دو کشور مورد بحث و آنالیز نهاده شد. بعلاوه در این دیدارها و مذاکرات به عمل آمده پیرامون همکاری های دوجانبه، تفاهم ها و توافقاتی انجام شد .

قاسمی در پاسخ به سؤتا در خصوص چگونگی سفر گردشگران ایرانی به ترکیه شرح داد که با توجه به درخواست طرف ترکیه ای پیرامون برقراری مجدد تورهای گردشگری ایران به مقصد ترکیه و از آنجایی که دولت ترکیه علاقه مند به برقراری مجدد تورهای ترکیه است و گردشگران ایرانی را جزء برترین گردشگران و بازدیدنمایندگان از این کشور می دانند، در خصوص امنیت و رفاه حال گردشگران ایرانی قول های مساعدی را به طرف ایرانی اعلام داشته اند.

بنابراین طرف ایرانی پذیرفت که ممنوعیت سفر تورهای گردشگری به ترکیه با توجه به پذیرش تعهدات لازم از سوی دولت ترکیه را لغو کند و از این پس آژانس های مسافرتی کشورمان می توانند با صلاحدید و با آنالیز های همه جانبه و ایجاد تمهیدات لازم، مناسب و موردنیاز شهروندان ایرانی در هماهنگی و تماس با شرکای ترکیه ای خود نسبت به اعزام تورهای گردشگری به این کشور همسایه اقدام نمایند .

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد:

برطرف ممنوعیت سفر گردشگران ایرانی به همراه تورهای گردشگری به وسیله آژانس های ایرانی به معنی سلب مسئولیت آژانس ها و مؤسسات گردشگری نخواهد بود و آن ها باید در تفاهم های دقیق و آنالیز شرایط در جهت فراهم ساختن رفاه کامل گردشگران ایرانی اقدام لازم به عمل آورند .

قاسمی تاکید نمود که ساز و کارهای لازم و چگونگی شروع مجدد این فرآیند و اقدامات مقتضی از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری متعاقباً و بعد از هماهنگی های لازم اعلام خواهد شد .

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 بهمن 1400 بروزرسانی: 10 بهمن 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1861

به "ممنوعیت سفر به ترکیه لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت سفر به ترکیه لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید