وزارت دفاع ارمنستان: جنگ در قره باغ به سرانجام رسید

به گزارش مالکوم، وزارت دفاع ارمنستان با بیان اینکه جنگ در منطقه مورد مناقشه قره باغ کوهستانی به خاتمه رسیده، بر لزوم تقویت بیش از پیش ارتش و نیروهای نظامی این کشور تاکید نمود.

وزارت دفاع ارمنستان: جنگ در قره باغ به سرانجام رسید

با ما سفر کنید و با تور ارمنستان از کشور جذاب همسایه دیدن کنید و شهر زیبای ایروان را ببینید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، بعد از اطلاعیه نخست وزیری ارمنستان درباره امضای توافقی با سران روسیه و جمهوری آذربایجان برای سرانجام دادن به جنگ در منطقه قره باغ، وزارت دفاع این کشور بر اتمام درگیری ها در این منطقه صحه گذاشت.

وزارت دفاع ارمنستان امروز (سه شنبه) در بیانیه ای گفت: جنگ به سرانجام رسیده و کارهای بسیاری هست که باید انجام گردد. ما از همگان می خواهیم که از هرگونه اقدام خرابکارانه اجتناب نمایند.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما باید از اشتباهات گذشته درس بگیریم، به آینده نگاه داشته باشیم و ارتشی قوی بسازیم که مردم ارمنستان شایسته آن هستند.

بامداد امروز بود که نیکل پاشینیان نخست وزیر ارمنستان گفت توافقنامه ای را با روسیه و جمهوری آذربایجان برای سرانجام دادن به جنگ در قره باغ امضا نموده است.

پاشینیان توضیح داد: این پیروزی نیست، اما تا زمانی که شما اذعان نکنید که باخته اید، شکستی در کار نخواهد بود. ما هرگز اذعان نمی کنیم که باخته ایم و این شروع عصر وحدت ملی برای ما خواهد بود.

بعد از آن بود که رسانه های ارمنستان از شکل گیری تظاهرات در برابر ساختمان نخست وزیری این کشور خبر دادند. معترضان ضمن مخالفت با توافق آتش بس، خواهان استعفای پاشینیان از نخست وزیری شدند.

جمهوری های آذربایجان و ارمنستان بیش از یک ماه بود که در منطقه قره باغ کوهستانی وارد یک درگیری نظامی شده بودند. طی این مدت سه بار بر سر توقف درگیری ها و آتش بس بشردوستانه توافق کردند که دو بار با میانجی گری مسکو بود و بار سوم با میانجی گری واشنگتن حاصل شد، اما هر بار این توافق نقض و درگیری از سر گرفته شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1165

به "وزارت دفاع ارمنستان: جنگ در قره باغ به سرانجام رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دفاع ارمنستان: جنگ در قره باغ به سرانجام رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید