ویزای کانادا در وحشت کرونا!

به گزارش مالکوم، اداره مهاجرت کانادا میخواهد برای متقاضیان کشورهای ایران، چین و کره جنوبی که در کانون توسعه ویروس خطرناک کرونای نو هستند و این مساله باعث محدودیت هایی برای آنها شده ویزا صادر کند. اتباع این کشورها که درخواست خود را برای ویزای کانادا ارائه داده اند و به خاطر مسائلی که از کنترلشان خارج است فاقد شرایط الزامی هستند برای انجام مراحل الزامی نظیر ارائه اثر انگشت و عکس زمان بیشتری در اختیار خواهند داشت.

ویزای کانادا در وحشت کرونا!

اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی اولین بار در تاریخ 7 فوریه این تصمیم را در خصوص اتباع چین به کار برد و حالا آن را به اتباع ایران و کره جنوبی تعمیم داده است. در وبسایت اداره مهاجرت کانادا نوشته شده است که این تصمیم در خصوص متقاضیان زیر اجرایی است:

 • چینی ها، ایرانی ها و کره جنوبی ها؛ یا
 • افرادی که در ایران، چین و کره جنوبی به سر می برند؛ و
 • افرادی که به خاطر شیوع ویروس کرونای تازه با محدودیت های سفری روبرو شده اند.

این محدودیت ها و مسائل ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • بسته شدن مراکز درخواست ویزا؛
 • اختلال در خدمات؛
 • دسترسی محدود به دفاتر و ادارات دولتی؛
 • دسترسی محدود به پزشکانی که معاینات پزشکی از مهاجران به عمل می آورند.

اداره مهاجرت کانادا بعلاوه گفته است که به افرادی که به مدرکی دال بر اقامت دائم داشتن آنها احتیاج دارند یاری خواهد نمود به کانادا بازگردند. علاوه بر این اداره مهاجرت کانادا اعلام نموده که همچنان درخواست های ناقص افرادی که تقاضای ویزای کاری، ویزای توریستی، ویزای تحصیل یا اقامت دائم دارند را خواهد پذیرفت. در واقع متقاضیان یک بازه زمانی 90 روزه در اختیار خواهند داشت و طی این مدت هیچ درخواستی به خاطر ناقص بودن مدارک رد نخواهد شد. بنابراین متقاضیان از این فرصت استفاده نموده و در اسرع وقت مدارک خود را آماده نمایند.

این بازه زمانی اضافی شامل اطلاعات بیومتریک (اثر انگشت و عکس) هم می گردد؛ با اینکه فراهم کردن این اطلاعات ظرف 30 روز باید انجام گردد، اداره مهاجرت با افزودن 60 روز دیگر فرصتی دوباره را برای افرادی که تحت تاثیر ویروس مرگربار و خطرناک کرونا قرار گرفته اند فراهم نموده است.

متقاضیان درخواست اقامت دائم کانادا

اما افرادی که به وسیله سیستم اکسپرس انتری درخواست اقامت دائم کانادا را ارائه نموده اند 60 روز پس از دریافت دعوتنامه یا ITA خود زمان دارند تقاضای خود را ارائه نمایند. با این حال اداره مهاجرت همچنان به پذیرش درخواست های ناقص از سوی افرادی که مدارک کافی را دال بر تحت تاثیر قرار گرفتنشان از شیوع ویروس کرونا ارائه نمایند خواهد پذیرفت. متقاضیان باید نامه ای بفرستند و دلیل فقدان و ناقص بودن مدارک خود را شرح دهند.

وقتی متقاضیان مدارک ناقص خود را تکمیل کردند آن را به وسیله فرم آنلاین به اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی خواهند فرستاد. متقاضیانی که می خواهند از درخواست خود انصراف دهند هم می توانند از این فرم استفاده نمایند. پول متقاضیانی که ظرف 24 ساعت پس از ارائه درخواست از درخواست خود انصراف دهند مسترد خواهد شد مشروط بر اینکه رسیدگی به آنها هنوز شروع نشده باشد.

متقاضیان شهروندی کانادا

افرادی که فکر می نمایند تاریخ مهمی را در فرایند درخواست شهروندی شان از دست خواهند داد باید به وسیله اینترنت با اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا تماس بگیرند و شرح دهند.مواردی که در این تاریخ مهم ممکن است اتفاق بیفتد عبارت اند از:

 • آزمون دانش؛
 • آزمون مجدد؛
 • مصاحبه؛
 • استماع؛
 • مراسم تحلیف شهروندی

ظرف 30 روز پس از عدم حضور در یکی از این مراسم باید با اداره مهاجرت کانادا تماس گرفته و اطلاع دهید.

اما آندسته از افراد مقیم دائم کانادا که می خواهند از ایران به کانادا بیایند و به مدرک خود دال بر مقیم دائم بودنشان احتیاج دارند می توانند فرم آنلاین را به اداره مهاجرت بفرستند. در این فرم از آنها پرسیده می گردد آیا درخواست شما در دفتری خارج از کانادا در حال رسیدگی است؟ متقاضی باید به این پرسش پاسخ مثبت بدهد.

در موارد اسنثنایی که باید هر طور شده به کانادا بیایید، به دفتر آنکارا واقع در ترکیه به نشانی [email protected] ایمیل بزنید. اگر هم به ویزای کاری، توریستی یا تحصیلی احتیاج دارید و هر طور شده باید سریعا به کانادا بیایید این فرم آنلاین را باید پر کنید. پس از پر کردن فرم شرایط خود را شرح دهید و درخواست رسیدگی سریع به تقاضای ویزای کاری یا تحصیلی تان نمایید. اداره مهاجرت برای اینکه مطمئن گردد درخواست شما به دفتر مناسب می رود از شما خواهد پرسید که آیا درخواست شما در دفتری خارج از کانادا در حال رسیدگی است؟ متقاضی باید به این پرسش پاسخ منفی بدهد و بقیه فرم را تکمیل کند.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1710

به "ویزای کانادا در وحشت کرونا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا در وحشت کرونا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید