پرونده وام یک میلیون تومانی بسته شد

به گزارش مالکوم، با شیوع بیماری کرونا دولت برای حمایت از افراد جامعه پرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی برای 24 میلیون خانوار یارانه بگیر نقدی را در دستور کار خود قرارداد.

پرونده وام یک میلیون تومانی بسته شد

برای دریافت این وام، سرپرست خانوار باید با سیم کارتی که به نام خودشان بود، کد ملی خود را به شماره 6369 ارسال کنند.

در اردیبهشت ماه برای 20 میلیون و 184 هزار و 368 سرپرست خانوار که پیامک ثبت درخواست آنها تایید شد، تسهیلات یک میلیون تومانی کرونا پرداخت شد. متقاضیان تا روز دهم خرداد ماه نیز فرصت داشتند که کد ملی خود را ارسال کنند.

سخنگوی ستاد تسهیلات کرونا چندی پیش اظهار داشت: وام یک میلیون تومانی کسانی که کد ملی خود را ارسال کرده اند، در روز 22 خرداد ماه واریز می شود.

حالا در روزهای پایانی بهار 99، سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا از پرداخت آخرین مرحله تسهیلات یک میلیون تومانی حمایت از کرونا خبر داد و گفت: پرونده این تسهیلات بسته شد.

آخرین مرحله پرداخت تسهیلات کرونایی به مبلغ یک میلیون تومان در 22 خرداد واریز شد که در این مرحله 867 هزار و 25 خانوار این تسهیلات را گرفتند.

بنا به این گزارش، در رابطه با پرداخت یارانه کرونا، در مجموع به 21 میلیون و 51 هزار و 393 خانوار یارانه بگیر تسهیلات حمایت از شرایط کرونا به مبلغ یک میلیون تومان پرداخت شد که این رقم 87 درصد از خانوارهای یارانه بگیر ماهانه کشور را تشکیل می دهند.

حسن میرزایی در مورد بازپرداخت تسهیلات گفت: بازپرداخت تسهیلات یک میلیون تومانی حمایت از کرونا که در سه مرحله پرداخت شد، از تیرماه 99 شروع می شود و اقساط آن ماهانه 35 هزار تومان و 100 تومان از یارانه ماهانه افراد کسر می شود و مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات 30 ماهه خواهد بود(کارمزد تسهیلات یک میلیونی طی دو و نیم سال 53 هزار تومان است.)

وی اعلام کرد: بانک های عامل از ماه آینده اقساط تسهیلات یک میلیونی را طی هماهنگی با سازمان هدفمندی یارانه ها از یارانه ماهانه افراد کسر کرده و به حساب تسهیلات پرداختی منظور می کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 980

به "پرونده وام یک میلیون تومانی بسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده وام یک میلیون تومانی بسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید