1000 مگاوات با استفاده از روش های دانش بنیان به ظرفیت نیروگاه ها اضافه شد

به گزارش مالکوم، تهران (پانا) - وزیر نیرو از افزایش ظرفیت نیروگاهی کشور اطلاع داد و گفت بدون اضافه کردن سوخت و بدون سرمایه گذاری گسترده و صرفا با استفاده از روش های دانش بنیان 1000 مگاوات به ظرفیت نیروگاه ها اضافه کردیم.

1000 مگاوات با استفاده از روش های دانش بنیان به ظرفیت نیروگاه ها اضافه شد

به گزارش ایرنا، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو امروز (دوشنبه 15 فروردین ماه) پس از حضور در کمیسیون انرژی مجلس در جمع خبرنگاران، گفت: امروز با هدف ارائه برنامه های وزارت نیرو در سال نو خدمت اعضای کمیسیون انرژی رسیده و از دیدگاه های نمایندگان بهره مند شدیم، به ویژه درخصوص شعار سال نقطه نظرات خوبی مطرح شد لذا امیدوارم وزارت نیرو در سال نو بتواند در تحقق شعار سال نقش ممتازی را ایفا نماید.

وی بعلاوه با اشاره به برنامه های وزارتخانه متبوعش برای مقابله با چالش کمبود آب و برق در تابستان پیش رو، گفت: در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد وزارتخانه در سال 1400، اقدامات خود را برای طرح های توسعه نیروگاه ها و مدیریت تقاضا، صرفه جویی در مصرف برق تشریح کردیم.

وزیر نیرو ادامه داد: خوشبختانه با همکاری دولت و مجلس زمستان گذشته در بخش خانگی هیچگونه خاموشی نداشته و در بخش فراوری نیز با کمترین محدودیت کار را پیش بردیم به طوری که طبق آخرین اخبار رشد فراوری فولاد ایران مقام نخست را در جهان کسب نموده است که به معنای تامین برق مورد احتیاج آن ها است.

محرابیان با ابراز امیدواری از اینکه با پیگیری برنامه ها فاصله میان فراوری و مصرف را به حداقل برسانند تا مسائل مردم در این زمینه نسبت به سال های گذشته به صورت چشمگیر کاهش پیدا کند، گفت: در راستای توسعه طرح های نیروگاهی پیش بینی شده مجموعا 6 هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور اضافه گردد که 4 هزار و 500 مگاوات آن در چارچوب طرح های نیروگاهی است البته بخشی از آن به بهره برداری رسیده و بخش دیگر تا فصل تابستان به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر نیرو اظهار کرد: از این مقدار 500 مگاوات از محل نیروگاه های تنوپذیر به بهره برداری خواهد رسید و 1000 مگاوات نیز با ارتقاء توان نیروگاه های موجود با طرح های دانش بنیانی -که نیروگاه ها اجرا شده است- به بهره برداری خواهد رسید، درواقع بدون اضافه کردن سوخت و بدون سرمایه گذاری گسترده و صرفا با استفاده از روش های دانش بنیان 1000 مگاوات به ظرفیت نیروگاه ها اضافه کردیم

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 تیر 1401 بروزرسانی: 11 تیر 1401 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1999

به "1000 مگاوات با استفاده از روش های دانش بنیان به ظرفیت نیروگاه ها اضافه شد" امتیاز دهید

1 کاربر به "1000 مگاوات با استفاده از روش های دانش بنیان به ظرفیت نیروگاه ها اضافه شد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1000 مگاوات با استفاده از روش های دانش بنیان به ظرفیت نیروگاه ها اضافه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید