معماری و عمران

تخلفات ناظران ساختمان ها با شدت بیشتری پیگیری می گردد

خبرنگاران: رئیس سازمان نظام مهندسی کشور گفت: شورای نظام مهندسی در سال های اخیر با شدت بیشتری تخلفات ناظران ساختمان ها را پیگیری می نماید.

8 خرداد 1399

استخدام بیش از سه هزار نفر در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان

مدیر پردیس های دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان گفت: سه هزار و 309 نفر از طریق ماده 28 آزمون استخدامی کشور امسال جذب آموزش و پرورش این استان می شوند.

6 اسفند 1398

شب معماری آنالیز می نماید: آسیب های سوداگری در حوزه مسکن

برنامه تلویزیونی شب معماری در بیست و سومین قسمت خود به موضوع حق مسکن و شرایط مالیات در حوزه زمین و مسکن اختصاص یافته است.

2 اسفند 1398

کاهش وابستگی به خارج در اجرای خط 2 متروی شیراز

خبرنگاران/فارس رئیس سازمان قطار شهری شیراز تاکید کرد که تلاش ها به سمتی خواهد بود که وابستگی تجهیزاتی به خارج کشور در احداث خط دوم متروی شیراز به کمتر از 50 درصد برسد.

26 بهمن 1398

گزارش، آمریکا با راهبرد شراکت مثبت در عراق به دنبال چیست؟

اگر در گذشته شاهد ارسال پیامک یا دستور شفاهی و کتبی از سوی مقامات واشنگتن به طرف عراقی بودیم در دوره کنونی نوع دیگری از رفتارها را شاهد هستیم که بر اساس آن دیپلماتهای عراقی بصورت غیر مستقیم برای برآورده کردن خواسته های واشنگتن تحت فشار قرار می گیرند....

25 بهمن 1398

شورای شهر فرایند احداث طرح های عمرانی کرج را رصد می نماید

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر کرج اعلام نمود که فرایند کمی و کیفی تمام طرح های عمرانی و شهرسازی در این کلان شهر را با جدیت رصد و کنترل می کنیم.

30 دی 1398

10 زیباترین موزه ها در رم ایتالیا

دیدن موزه ها همواره یکی از لذت بخش ترین تجربه ها در گردشگری است اما انتخاب یک موزه عالی در شهری مانند رم با وجود موزه های زیادش کار راحتی نیست به همین دلیل در این مقاله شما با بهترین موزه های شهر رم آشنا خواهید شد.

29 دی 1398

خانه ای تاریخی که مردانی از جنس نمک دارد، سفر به دنیای پر رمز و راز عمارت ذوالفقاری

معماری اصیل ایرانی همیشه به عنوان تجلی هنر هنرمندان محسوب می گردد و می توان یکی از نمونه های آن را در خانه ذوالفقاری ببینید

26 دی 1398

سفر به کره، سفر به سنت و مدرنیته

شاید شما نیز، از مقاصد گردشگری تکراری و یکنواخت خسته شده باشید و یا از علاقه مندان به سفر، به نقاط مختلف جهان باشید، در این صورت کشور کره و پایتخت آن سئول، گزینه ای ایده آل برای شما می باشند. کشوری که مردمانش غرق در آداب و رسوم شرقی خود هستند و همچنان به...

23 دی 1398

شیخ رشید: حزب مردم بازگرداندن اموال اختلاس شده را شروع کرد

وزیر راه آهن پاکستان بیان کرد: همزمان با افزایش مدت بازداشت زرداری، حزب مردم بازگرداندن اموال اختلاس شده را آغاز نموده است.

22 دی 1398

دولومیت؛ سرزمینی از رشته کوه های آلپ در ایتالیا

دولومیت بخشی از آلپ است که برای اسکی در زمستان و کوه نوردی، پیاده روی، دوچرخه سواری و ... در تابستان و اواخر بهار مشهور است.

2 دی 1398

فرودگاه بین المللی داکسینگ پکن افتتاح شد

فرودگاه بین المللی داکسینگ، فرودگاه جدید و پهناور پکن، چین، به طور رسمی افتتاح شد. این افتتاح در زمانی مناسب برای بزرگداشت هفتادمین سالگرد جمهوری خلق چین (1 اکتبر) انجام شد.

24 آذر 1398

تماسهای هند و پاکستان در پایین ترین سطح واقع شده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، به رغم گشایش یک گذرگاه مرزی جهت ورود زائران هندی به خاک پاکستان در روز شنبه که گامی بسیار مهم و همکاری جویانه میان دو رقیب دیرینه بشمار می رود، وزیر خارجه پاکستان توضیح داد که تماسها میان هند و پاکستان در پایین ترین...

19 آبان 1398