آمادگی شهرداری برای مقابله با کرونا در پایتخت

عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران گفت: مدیریت شهری آمادگی لازم برای مقابله با ویروس کرونا در پایتخت را دارد.

آمادگی شهرداری برای مقابله با کرونا در پایتخت

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، زهرا صدراعظم نوری عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران، درباره موضوع کرونا و برنامه های شهرداری در مقابله با این بیماری گفت: مدیریت شهری می تواند در زمینه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی شهروندان اقدامات مؤثری را ایفا نماید، ولی باید توجه داشت در زمینه درمان متولی اصلی این موضوع وزارت بهداشت است.

وی اضافه نمود: مدیریت شهری باید در کلینیک ها و فضا های عمومی اطلاع رسانی کامل را در زمینه مقابله با ویروس کرونا انجام دهد تا پیشگیری های لازم صورت گیرد چرا که در صورت ارتقاء آگاهی مردم مقابله با این بیماری به صورت راحت تری انجام خواهد گرفت.

این عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در این زمینه پیگیری های لازم را انجام می دهیم تا آنالیز گردد شهرداری چه اقدامات فراگیری را می تواند انجام دهد، گفت: توصیه های مکرر به مردم نباید مورد غفلت قرار گیرد شستن مداوم دست ها و رعایت بهداشت فردی همچنین دست ندادن و روبوسی نکردن از عوامل مهم پیشگیری از ویروس کرونا و بیماری های مشابه آن است.

نوری بیان داشت: اگر وزارت بهداشت درخواستی داشته باشد قطعاً شهرداری آمادگی لازم برای همکاری در این زمینه را خواهد داشت.

وی در پاسخ به اینکه آیا بودجه ای شهرداری برای این موضوع اختصاص داده یا خیر، گفت: بودجه ویژه ای احتیاج ندارد چرا که بیشتر بحث آموزش مطرح است.

این عضو کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در خصوص سیاست شورای شهر و شهرداری در حوزه سلامت مردم گفت: با توجه به نزدیک شدن به نوروز اداره کل سلامت شهرداری برنامه های ویژه ای را خواهد داشت که ما هم از آن حمایت می کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 3 فروردین 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 736

به "آمادگی شهرداری برای مقابله با کرونا در پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی شهرداری برای مقابله با کرونا در پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید