رئیسی: سند جامع همکاری میان ایران و روسیه نهایی گردد

به گزارش مالکوم، رئیس جمهور حجم تعاملات ایران و روسیه را خوب، اما ناکافی توصیف کرد و گفت: مناسبات تهران-مسکو باید وارد یک دوره تازه شده

رئیسی: سند جامع همکاری میان ایران و روسیه نهایی گردد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ظهر پنجشنبه در ملاقات ویاچسلاو ولودین رئیس دومای دولتی روسیه، حجم تعاملات ایران و روسیه را خوب، اما ناکافی توصیف کرد و گفت: مناسبات تهران-مسکو باید وارد یک دوره نو شده و برای توسعه همه جانبه آن گام های اساسی برداشته گردد.

رئیس جمهور با بیان اینکه همکاری ایران و روسیه می تواند عاملی موثر و بازدارنده در برابر یکجانبه گرایی باشد، ابراز امیدواری کرد سند جامع همکاری میان دو کشور برای توسعه حداکثری همکاری ها نهایی گردد.

رئیسی با اشاره به اینکه مانعی برای توسعه همه جانبه روابط دو کشور وجود ندارد، گفت: از پیشرفت و رشد مالی روسیه در راستای خوداتکایی شاد بوده و مصمم هستیم سیاست های اقتصاد مقاومتی را با هدف ارتقای تاب آوری در برابر تکانه های مالی به ویژه تحریم های ظالمانه آمریکا و اروپا به نحو احسن اجرا کنیم.

ویاچسلاو ولودین رئیس دومای دولتی روسیه هم در این ملاقات با ابلاغ تبریک و آرزوی موفقیت خود و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور کشورش برای دولت سیزدهم و رئیس جمهور کشورمان و با تاکید بر لزوم ارتقای سطح همکاری های دو کشور در همه زمینه ها و آمادگی مجلس روسیه برای نقش آفرینی در این راستا، توضیح داد: پیشنهاد شما برای نهایی کردن سند همکاری های جامع ایران و روسیه را به آقای پوتین منتقل خواهد نمود.

رئیس دومای دولتی روسیه با اشاره به اینکه کشورش همیشه حامی توسعه روابط با ایران در عرصه های مختلف بوده، اظهار داشت: روابط دو کشور هنوز با سطح مطلوب فاصله دارد و بنده هم به سهم خود کوشش خواهم کرد در چارچوب روابط مجلسی با ایران، سیاست ارتقای سطح روابط را تسریع کنیم.

ولودین گفت: تحریم ها علیه ایران و روسیه با هدف تضعیف کشور های ما وضع شدند، اما ما در کنار هم برای توسعه تعاملات و پیشرفت بر این موانع غلبه خواهیم کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1676

به "رئیسی: سند جامع همکاری میان ایران و روسیه نهایی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیسی: سند جامع همکاری میان ایران و روسیه نهایی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید