عراقچی: آمریکا اکنون باید تصمیمات سخت خود را بگیرد

به گزارش مالکوم، تهران (پانا) - معاون سیاسی وزیر امورخارجه ایران با ابراز امیدواری نسبت به حصول نتیجه در مذاکرات وین خاطر نشان کرد که اکنون آمریکا باید تصمیمات سخت خود را برای بازگشت به برجام اتخاذ کند

عراقچی: آمریکا اکنون باید تصمیمات سخت خود را بگیرد

سید عباس عراقچی مذاکرات کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در گفت وگوهای وین پس از پایان دور چهارم این رایزنی ها، تاکید کرد: اکنون زمان آن است که آمریکا تصمیمات سخت خود را درخصوص بازگشت به برجام و ازسرگیری اجرای کامل تعهداتش بگیرد و تمام تحریم ها را لغو کند.

عراقچی که با شبکه ان.اچ.کی گفت وگو می کرد در ادامه گفت: ما وین را با این امید ترک کردیم که هفته آینده کار خود را در اینجا از سر بگیریم و بتوانیم به نتیجه برسیم.

ان.اچ.کی گزارش داد که دیپلمات ارشد کشورمان در پاسخ به سوالی درباره تمدید توافق ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص بازرسی ها که پیشتر در ماه فوریه حاصل شده بود، گفت که تهران بعدا در این باره تصمیم گیری خواهد کرد.

رئیس تیم هیات ایران در مذاکرات وین روز گذشته نیز پس از برگزاری نشست کمیسیون مشترک گفت که در مجموع پیشرفت خوبی در مذاکرات وین حاصل گرفته است.

وی اضافه نمود: امیدوارم در هفته آینده که مجدداً گفتگوها آغاز می شود، هیئت ها که می آیند تصمیم های خود را برای رسیدن به یک توافق گرفته باشند.

عراقچی با بیان این که در خصوص موضوعات باقیمانده، هیات ها برای انجام آخرین مشورت ها به پایتخت های خود مراجعه می کنند گفت: ما پیروز شدیم در طول این دو هفته به مقدار زیادی کار را به پیش ببریم و الان می توانیم بگوییم که به چارچوب یک توافق رسیده ایم. به ساختار توافق دست پیدا کرده ایم و متن اصلی توافق و ضمیمه هایی که خواهد داشت تعیین شده است. البته مذاکرات در خصوص متن به پایان نرسیده و درخصوص بسیاری از بندهای توافق، هنوز در حال مذاکره هستیم.

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی شرح داد: مواضع قطعی ما کاملاً روشن است. بر روی مواضع مان ایستادگی کردیم و تا به امروز تمام امور بر اساس مواضع قطعی ما پیش رفته است و اختلاف جایی است که با منافع و مواضع ما تعارض پیدا می شود.

همچنین انریکه مورا دبیر سیاسی اتحادیه اروپا نیز پس از پایان چهارمین دور گفت وگوهای وین درخصوص احیای برجام اظهار کرد که توافقی در حال شکل گیری است.

وی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: به پیشرفت خوبی رسیده ایم. توافقی در حال شکل دریافت است. حال آنچه همچنان نیاز است، حصول تفاهم مشترک در خصوص بازگشت آمریکا به برجام و رفع تحریم های مربوطه و ازسرگیری تعهدات هسته ای توسط ایران است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1592

به "عراقچی: آمریکا اکنون باید تصمیمات سخت خود را بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: آمریکا اکنون باید تصمیمات سخت خود را بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید