نیروهای شرکتی اورژانس قزوین هرچه زودتر تبدیل شرایط شوند

به گزارش مالکوم، خبرنگاران/قزوین نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: استان قزوین باید بیشتر موردتوجه قرار بگیرد، نیروهای شرکتی اورژانس قزوین باید هر چه زودتر تبدیل شرایط و نیروهای جدید به این سیستم اضافه شوند.

نیروهای شرکتی اورژانس قزوین هرچه زودتر تبدیل شرایط شوند

فاطمه محمدبیگی در آیین افتتاح چهار پایگاه مدیریت بحران و فوریت های پزشکی استان قزوین که به صورت ویدئو کنفرانس امروز 25 خرداد ماه در سالن مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار گشت، شرح داد: استان قزوین ویژگی های خاصی دارد و نباید به جمعیت یک درصدی آن توجه کرد زمانی که 33 میلیون تردد در قزوین رقم می خورد و حوادث ترافیکی بالایی دارد باید بیشتر موردتوجه قرار بگیرد.

وی تأکید کرد: ما هر دهه شاهد یک زلزله بزرگ در استان قزوین هستیم و گاهی حوادث شیمیایی بزرگی در قزوین رخ می دهد که باید موردتوجه ویژه در حوزه اورژانس قرار بگیرد، در حال حاضر استان قزوین در فرایندهای اورژانسی قطب است اما ازنظر اسمی و بودجه ای استان مجاور ما به عنوان قطب معرفی می شود و نیاز است که تغییر جایگاه رخ دهد، نیروهای شرکتی اورژانس قزوین باید هر چه زودتر تبدیل شرایط و استخدام شوند و نیروهای جدید به این سیستم اضافه شود.

این نماینده مجلس یادآور شد: تقویت پدافند غیرعامل نیز باید مورد توجه قرار بگیرد، استان قزوین سال های متوالی رتبه یک کشور در این حوزه را کسب کرده است و انتظار داریم به ازای این رتبه نیرو و اعتبار بیشتری برای تقویت پدافند عملیاتی استان قزوین اختصاص پیدا کند.

وی اظهار کرد: پوشش بیمه ای و اعتباری نیروهای خدمت رسان اورژانس، تکمیل پست های مدیریت اورژانس استان، اختصاص اعتبار اضافه کردن 14 پایگاه اورژانس جدید، اختصاص 30 آمبولانس جدید، اختصاص اعتبار ویژه بگ اورژانسی نیز از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

محمدبیگی بیان نمود: در کمیسیون بهداشت پرونده الکترونیک و درمان الکترونیک به صورت ویژه بررسی و افزایش بودجه در این حوزه اتفاق افتاده است.

توسعه اورژانس پیشران همگانی سازی حوزه سلامت است

لطف الله سیاهکالی مرادی دیگر نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک نیز در ادامه این مراسم شرح داد: استان قزوین را نباید با آمارها مقایسه کنیم چراکه مرکز ارتباطات شمال غرب کشور است و حوادث زیادی در آن رخ می دهد اما در حوزه اورژانس با مشکلاتی روبه رو هستیم.

وی یادآور شد: توسعه اورژانس پیشران همگانی سازی حوزه سلامت است و باید موردتوجه قرار بگیرد، استان قزوین علاوه بر اینکه شاهراه است بخش کوهستانی زیادی مانند الموت و طارم دارد که حوادثی در این مناطق رخ می دهد، همچنین سقوط از درخت جزو حوادثی است که در استان ما به وفور دیده می شود و نیاز به توسعه اورژانس در قزوین به چشم می خورد.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: استان قزوین درمانگاه ها و نیروهای خوبی دارد که آماده شبانه روزی شدن را دارد اما در حال حاضر توانایی جذب نیرو نداریم، در حال حاضر نیروهای اورژانس قراردادهای متعددی دارند که باید موردتوجه قرار بگیرد و مسائل استخدامی آن ها حل شود، مجلس این آمادگی را دارد که در جذب نیروی جدید و ساماندهی نیروهای موجود حمایت و کمک کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 1607

به "نیروهای شرکتی اورژانس قزوین هرچه زودتر تبدیل شرایط شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای شرکتی اورژانس قزوین هرچه زودتر تبدیل شرایط شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید