اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها

به گزارش مالکوم، پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا لایحه ای را به تصویب رساند تا واشنگتن واکنش جدی تری به رفتار پکن در قبال اقلیت مسلمان اویغور در سین کیانگ نشان دهد، رسانه رسمی چین امروز (پنجشنبه) در مطلبی به شدت از ایالات متحده انتقاد نموده و خواهان اقدامات تلافی جویانه جدی شد.

اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این مطالب در پی اخطارهای چین در روز چهارشنبه مبنی بر اینکه این لایحه می تواند بر همکاری های دوجانبه تأثیر بگذارد، از جمله بر توافق قریب الوقوع برای انتها دادن به جنگ تجاری دو کشور، مطرح شد.

در سرمقاله صفحه اول روزنامه پیپلز دیلی حزب حاکم کمونیست چین آمده است، تصویب این لایحه در ایالات متحده نیت شیطانی دارد و بسیار شوم است. این مطلب تاکید می نماید: تضعیف اراده و خواست مردم چین محکوم به شکست است.

روزنامه انگلیسی زبان چاینا دیلی هم این لایحه را خنجری از پشت توصیف کرد که به کوشش های پکن برای تثبیت روابط ملتهب چین - آمریکا لطمه می زند. چاینا دیلی در مطلبی آورده است: اینطور به نظر می رسد که اگر تازه ترین اقدام وزارت خارجه آمریکا برای مداخله تایید گردد، تحریم های بیشتری اعمال گردد.

لایحه ای که در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید و از دولت ترامپ می خواهد در واکنش به سرکوب اویغورهای مسلمان در چین در منطقه سین کیانگ با جدیت بیشتری عمل کند و همین تحول می تواند روی مذاکرات تجاری تاثیر بگذارد؛ مذاکراتی که ترامپ قصد ندارد تا انتها یافتن انتخابات 2020 به پایان برسد.

این لایحه حمایتی از اویغورها که با 407 رای موافق و یک رای مخالف در مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات های آمریکا به تصویب رسید، از رئیس جمهوری آمریکا می خواهد تا سوء رفتارها علیه مسلمانان را محکوم نموده و خواهان تعطیلی کمپ های بازداشت گسترده در سین کیانگ گردد. این لایحه تاکید دارد تا ترامپ برای اولین بار تحریم هایی را علیه چن کوآنگکو، دبیر حزب کمونیست سین کیانگ اعمال کند. این لایحه بعد از تصویب در مجلس نمایندگان آمریکا به سنا می رود و سپس برای امضا و تبدیل شدن به قانون به دست ترامپ می رسد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: malcom.ir شناسه مطلب: 529

به "اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض رسانه رسمی چین به لایحه حمایتی آمریکا از اویغورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید